مسابقات دنبال کردن پنیر

» مسابقات دنبال کردن پنیر

تاحالا چیزی راجع به مسابقات غلتاندن پنیر و دنبال کردن آن شنیده اید؟ بله درست میشنید مسابقات دنبال کردن پنیر! آن هم در انگلستان!! مسابقه ای هیجان انگیز و خطرناک که ممکن منجر به شکستگی استخوان دست و پا ،شکستگی لگن، سر و دنده و حتی آسیب های دیگر و حتی مرگ شود! این مسابقات در انگلستان از محبوبیت بالایی برخوردار است. جالب است بدانید این مسابقات قدمت 100 ساله نیز دارد!!در گذشته این مسابقات بر روی تپه هیل انجام میشد اما هم اکنون در چندین مکان در بریتانیا، در شهر های کوچک و بر روی تپه های شیب دار انجام میشود.

مسابقه به این صورت است که یک قالب پنیر گرد به وزن سه و نیم الی پنج کیلو گرم را از بالای یک تپه شیبدار و نسبتا بلند غلت میدهند و شرکت کنندگان نیز به دنبال آن میدوند. همانند تمامی مسابقات، مسابقه دنبال کردن پنیر هم داور دارد.مسابقه قانون خاصی ندارد فقط هر شرکت کننده که از سایر شرکت کنندگان بتواند سریع تر پنیر را بگیرد برنده مسابقه است که علاوه بر جایزه نقدی قابل توجه که هرسال مبلغ آن متغییر است به شهرت زیادی در شهر خود نیز میرسد و معروف میشود به علاوه یک غالب پنیر هم به دست می آورد البته اگر از آن چیزی باقی بماند!

با یک سرچ سریع در اینترنت میتوانید ویدیو های مربوط به این مسابقه ی هیجان انگیز و نحوه رقابت شرکت کنندگان باهم و البته آسیب هایی که در طی مسابقه به آنها وارد میشود را نیز ببینید.

آخرین مطالب این وبلاگ