تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ورزش بعد از عمل چاقی

ورزش بعد از عمل چاقی

آنچه باید در مورد ورزش بعد از جراحی چاقی بدانید


اگر از افزایش وزن بعد از جراحی می ترسید، در این راجع به فعالیت های بدنی و ورزش هایی صحبت خواهیم کرد که میتوانید برای جلوگیری از افزایش وزن مجدد انجام دهید.


پس از جراحی کاهش وزن، ادامه فعالیت بدنی یا شروع از صفر ممکن است دشوار باشد. با این حال، نتیجه کار که با کمی صبر و پشتکار فراوان به دست می آید، شما را شگفت زده خواهد کرد. برای کسب اطلاعات تکمیلی راجع به هر آنچه که باید در مورد ورزش بعد از جراحی چاقی بدانید، تا آخر مقاله همراه ما باشید.


هدف جراحی چاقی ایجاد تغییراتی در سیستم گوارشی برای کمک به کاهش وزن است . بای پس معده و عمل های مشابه نمونه هایی از این نوع مداخلات هستند.

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن مطلب مرتبط ایجاد انگیزه برای ورزش کردن


اغلب کسانی که از چاقی بیش اندازه رنج می برند یا کسانی که با پیروی از رژیم های غذایی سخت و ورزش نمی توانند به نتایج مثبتی دست یابند، به این نوع جراحی ها روی می آورند. با این حال، هم تغذیه سالم و هم فعالیت بدنی از ارکان اصلی کاهش و ثبات وزن هستند‌.


اهمیت ورزش بعد از عمل چاقی


هنگامی که فردی از چاقی مرضی رنج می برد و برای کاهش وزن به جراحی چاقی متوسل می شود، برای حفظ شکل جدید، انجام فعالیت بدنی منظم ضروری است . علاوه بر این، ورزش باعث کسب نتیجه بهتر و سریع تر می شود.


یک مطالعه در سال 2021 در مورد تأثیر فعالیت بدنی قبل و بعد از جراحی چاقی به این نتیجه رسید که ورزش بعد از جراحی چاقی وضعیت را بهبود می بخشد و منجر به کاهش وزن اضافی و چربی سوزی بیشتر می شود و می تواند از تحلیل استخوان جلوگیری کند.


بعد از جراحی چاقی چه زمانی می توانم ورزش را شروع کنم؟


راه ایده آل برای شروع ورزش بعد از جراحی چاقی ، شروع ورزش قبل از جراحی است . برخی از متخصصان آمادگی بدنی حداقل 1 ماه قبل از عمل و سپس از سرگیری فعالیت را تقریباً 1 ماه بعد از آن توصیه می کنند.


بدیهی است که ورزش نباید با شدت زیاد انجام شود و تکیه بر نظارت یک متخصص که بتواند یک برنامه ورزشی مناسب برای هر شخص تهیه کند ضروری خواهد بود.


با این حال، اکثر کسانی که جراحی چاقی را در پیش میگیرند ، عادت به ورزش کردن ندارند . در این موارد ممکن است این روند کمی بیشتر طول بکشد. با این حال، همیشه باید صبور باشید و ناامید نشوید. غلبه بر تنبلی ما را قادر می سازد تا به کیفیت زندگی بهتری دست یابیم.


نکاتی که برای شروع مجدد ورزش کردن باید رعایت شود


پس از جراحی چاقی باید با بدن جدید سازگار شوید . احتمالاً با از بین رفتن توده عضلانی احساس ضعف خواهید کرد.


وضعیت فیزیکی قبل از جراحی تعیین می کند که چه مدت باید قبل از شروع مجدد ورزش صبر کرد.


نکات کلیدی و مهم :


آهسته شروع کنید: ممکن است با ورزش بعد از جراحی چند کیلو وزن کم کنید، اما به یاد داشته باشید که هدف حفظ وزن است نه کاهش وزن. شدت ورزش باید به تدریج افزایش یابد تا احساس بهتری داشته باشید.


خودتان را با دیگران مقایسه نکنید: برنامه ورزشی ایده آل برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و به ویژگی ها و شرایط فیزیکی هر فرد و همچنین نوع جراحی که انجام داده است بستگی دارد.


به طور منظم ورزش کنید: به جای انجام حرکات ورزشی بسیار سخت، بهتر است فعالیت ها را در حد اعتدال انجام دهید.


صبور باشید: گاهی اوقات، زمانی که تغییرات مثبت را به سرعت متوجه نمی‌شوید، ناامید می‌شوید، اما به یاد داشته باشید که این موضوع به سرعت نتیجه نمیدهد بلکه تغییرات در دراز مدت قابل مشاهده خواهند شد.


ورزش هایی که می توانید بعد از جراحی انجام دهید


بهترین راه برای دستیابی و حفظ نتایج مطلوب پس از جراحی چاقی، تمرین منظم و القای عادات سالم است.


در اینجا چند تمرین وجود دارد که می توانید در مراحل مختلف بهبودی بعد از عمل انجام دهید:


مرحله اول: بسته به شرایط جسمانی می توانید چند هفته یا یک ماه پس از جراحی ورزش را شروع کنید. روتین های کوتاه ایده آل هستند. پیاده روی کوتاه به ما کمک می کند بدون خستگی زیاد تحرک داشته باشیم. می توانید به آرامی فعالیت هایی مانند دویدن و بالا و پایین رفتن از پله ها را امتحان کنید.

شما همان چیزی هستید که می خورید: وعده های غذایی بدون گوشت در المپیک 2024 پاریس مطلب مرتبط شما همان چیزی هستید که می خورید: وعده های غذایی بدون گوشت در المپیک 2024 پاریس


مرحله دوم: می توانید تمرینات قلبی تنفسی را امتحان کنید. پیاده روی باید طولانی تر باشد و همچنین می توان سرعت آن را بهبود بخشید. دوچرخه سواری یا شنا فعالیت های ایده آل و سرگرم کننده ای هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند.


مرحله سوم: تقریباً 6 ماه پس از جراحی تخمین زده می شود. در این مرحله ما باید بر ساختار عضلانی تمرکز کنیم. هدف تقویت بدن است. این ایده خوبی است که به باشگاه بروید و از کمک حرفه ای برای انجام کارهای روزمره استفاده کنید.


به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که یک برنامه ورزشی قبل از جراحی شروع کنید تا بعداً انجام ورزش برای شما آسانتر شود.


فواید ورزش بعد از جراحی چاقی


ورزش برای سازگاری با هیکل جدید و داشتن زندگی بهتر ضروری است. برخی از فواید ورزش بعد از جراحی عبارتند از:


به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

توده عضلانی بدون چربی را حفظ می کند.

خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و آپنه خواب را کاهش می دهد.

در برابر اضطراب و استرس مثبت عمل می کند.

به شما کمک می کند ریلکس تر شوید.


تغذیه خوب کلید اصلی است


فعالیت بدنی به تنهایی که فکر میکنید تنها راه کاهش وزن است، کافی نیست مگر اینکه همراه با یک رژیم غذایی سالم باشد . بنابراین، ما در مورد تغییر سبک زندگی صحبت می کنیم تا یک دوره تمرین برای رسیدن به وزن ایده آل .


بر اساس یک مطالعه در مورد تغذیه و فعالیت بدنی قبل و بعد از جراحی چاقی، میزان تمایل به اینگونه جراحی ها از 158000 در سال 2011 به 196000 در سال 2015 افزایش یافته است. اما این رشد در تکنیک‌های تهاجمی، عادت‌های ناسالم را حذف نکرده است، به این معنی که بسیاری از افراد به سبک زندگی اصلی خود باز می‌گردند و نتایج از بین می‌رود.


ورزش منظم، رعایت یک رژیم غذایی مناسب و استراحت خوب پس از جراحی چاقی به شما کمک می کند تا خوش اندام باقی بمانید. برای رسیدن به اهداف خود صبور باشید و ناامید نشوید.


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   لینک پرومکس   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   خرید آنتی ویروس   |   تور تفليس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده