تبلیغات در ارم بلاگ


» حرکات ورزشی برای کمر درد

حرکات ورزشی برای کمر درد

ورزش هایی برای سالم نگه داشتن کمر


برای محافظت از سلامت کمر، علاوه بر وضعیت بدنی خوب، انجام تمریناتی مانند مواردی که در این مقاله توضیح خواهیم داد ، به شما کمک شایانی می کند. برای آشنایی با تمرینات به ادامه مقاله بپردازید.


عوامل زیادی وجود دارد که ما را از داشتن کمری سالم باز می دارد. کم تحرکی و وضعیت نامناسب موقع نشستن، سن بالا، کارهایی که انجام می دهیم و تمرینات بدنی بیش از حد تعدادی از این قبیل هستند. حتی برنامه های ورزشی که تماشا می کنیم بر سلامتی ما تأثیر می گذارد.


دلایل متعددی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد درد در نواحی مختلف کمر شود. با این حال، راه‌هایی نیز برای تسکین و پیشگیری از درد و آسیب ، از طریق تمرین‌های مختلف وجود دارد . در این مقاله به شما روتین هایی برای سالم نگه داشتن کمر پیشنهاد می کنیم.

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن مطلب مرتبط ایجاد انگیزه برای ورزش کردن


فواید داشتن کمر سالم


همه ما در مقطعی از زندگی خود از اختلالات ستون فقرات گردنی یا کمردرد رنج برده ایم. این امر یک مسئله بسیار رایج است. انجام کارهای معمول اداری در مقابل کامپیوتر، تحرک کم، وضعیت بدنی نامناسب و تلاش های غیرضروری اغلب از دلایل مشکلات کمر هستند.


برای درک مزایای داشتن یک کمر سالم، بیایید به این فکر کنیم که وقتی زندگی بدون کمردرد داشته باشیم، زندگی ما چگونه خواهد بود. وقتی کمر سالم داشته باشیم، نکات مثبت به شرح زیر خواهد بود:


هنگام نشستن یا بیدار شدن در صبح دردی احساس نمی کنید.


استایل و فرم بدن بهتری خواهید داشت.


ستون فقرات سالم تری خواهید داشت در نتیجه از ایجاد ناراحتی در سر، گردن، شانه ها، کمر و اندام ها جلوگیری خواهید کرد.


در طول روز احساس خستگی مزمن نخواهید داشت

گردش خون بهتری خواهید داشت در نتیجه راحت تر نفس خواهید کشید.


و در آخر در هزینه های مراقبت های بهداشتی، از درمان گرفته تا داروهای ضد درد و ضد التهاب صرفه جویی خواهید کرد.


تجربه کمردرد ما را از انجام بخش قابل توجهی از فعالیت های روزانه باز می دارد.بنابراین داشتن کمری سالم میتواند کیفیت زندگی ما را بالا ببرد.


ورزش هایی برای داشتن کمر سالم


در اینجا ما برخی از فعالیت هایی که می توانید برای محافظت از سلامت کمر خود انجام دهید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. هدف از این تمرینات کمک به کشش و حرکت دادن این قسمت از بدن و تقویت آن است. انجام این تمرینات زمانی که ساعت های طولانی را در حالت نشسته یا ایستاده می گذرانید ، بسیار ضروری هستند.


انواع مختلفی از تمرینات برای محافظت از سلامت کمر وجود دارد. ولی به طور کلی میتوان آنها را به سه دسته تقسیم کرد :


کششی : این حرکات برای شل کردن ستون فقرات انجام می شوند و می توانند به تسکین درد کمک کنند.


حرکتی : همانطور که از نام آن پیداست، آنها به فعال شدن عضلات، تاندون ها و مفاصل کمک می کنند.


قدرتی : به ما اجازه می دهد تا ماهیچه های خود را سفت و محمم کنیم .


در ادامه مقاله، تمرینات ورزشی را مشاهده خواهیم کرد که می توانید با ترکیب انواع مختلف آنها سلامت کمر خود را تضمین کنید. از سر شروع می کنیم و به سمت پایین گردن و شانه ها حرکت می کنیم تا به قسمت پایین کمر برسیم .


تمرین شماره ۱در حالی که پاها را به اندازه عرض لگن باز کرده اید، نوک انگشتان دست خود را روی شانه ها (دست راست، شانه راست) قرار دهید و پاها را کمی از هم باز کنید.

انواع پرس سرشانه با آموزش تصویری و توضیحات کامل! مطلب مرتبط انواع پرس سرشانه با آموزش تصویری و توضیحات کامل!


با حرکت دادن آرنج خود دایره بکشید. ابتدا به جلو، سپس به عقب، تا حد امکان کشش دهید. به یاد داشته باشید که صاف بایستید و از حرکت دادن یا تکان دادن لگن خودداری کنید.


تمرین شماره ۲ابتدا دست راست را کمی بالاتر از گوش چپ قرار میدهیم ، سرمان را به سمت چپ کج می کنیم و با کمک دست به آن کمی فشار وارد میکنیم ، سپس این حرکت را با طرف مخالف بدن خود انجام میدهیم.


این حرکتی است که تمام عضلات ما را تمرین می دهد. بنابراین باید نرم و آهسته انجام شود . در این حالت سرمان را کج می کنیم و چند ثانیه منتظر می مانیم و سپس سرمان را به طرف دیگر کج می کنیم. می توان آن را نشسته یا ایستاده انجام داد.


تمرین شماره ۳


این تمرین در همان موقعیت قبلی انجام می شود. دست راست را به سمت سقف بکشید و بدن را به سمت چپ کج می کنیم. دست دیگر در سطح کمر خود قرار دهید‌.


در این حالت شما سفت شدن ماهیچه های پهلو از کمر تا آخرین دنده ها را احساس خواهید کرد. چند ثانیه در این حالت بمانید، سپس با سمت دیگر بدنتان این تمرین را انجام دهید.


تمرین شماره ۴روی یک صندلی بنشینید ، سپس بدن خود را خم می کنید به طوری که دست هایتان به سمت پایین آویزان شوند و قفسه سینه با ران ها تماس پیدا کند. در این حالت مچ پاهای خود را با دستانتان بگیرید و چند ثانیه در این حالت منتظر بمانید.


یکی دیگر از راه های انجام این حرکت به صورت ایستاده است اما شما فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشید و تا بتوانید با سر خود زانوهایتان را لمس کنید. این کار همچنین باعث کشیدگی عضلات پشت پاها می شود.


تمرین شماره ۵این تمرین یک حرکت یوگا است. برای انجام این کار، باید در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید، دستان خود را در راستای شانه ها و زانوها را در راستای باسن قرار دهید.


از این حالت، سر پایین آمده و در حالی که شکم منقبض می شود، چانه به قفسه سینه نزدیک می شود. سپس سر را بلند میکنید ، قفسه سینه به جلو و شانه ها به سمت عقب کشیده میشوند.


گفتنش سخت به نظر می رسد، اما این یک حرکت بسیار ساده است. البته لازم است که حرکت را به طور آهسته انجام دهید تا به خود آسیب نزنید، به خصوص در هنگام قوس دادن به کمر. همچنین مهم است که تنفس خود را هماهنگ کنید: در حالی که گردن خود را بالا می آورید، نفس بکشید، زمانی که سر خود را پایین می آورید بازدم کنید.


تمرین شماره ۶در حین انجام این حرکت روی تشک یا کفپوش بر روی شکم خود دراز بکشید ، کف دستان شما باید زمین را لمس کند . حالا با کمک دستها بالا تنه خود را از زمین جدا کرده و به سمت بالا بکشید.


ماهیچه لگن خود را در تماس با تشک نگه می دارید. نیازی نیست آرنج خود را به طور کامل صاف کنید. باید چند ثانیه در این حالت بمانید و مطمئن شوید که گردنتان راحت است.


تمرین شماره ۷مانند حرکت قبلی، این حرکت به صورت دراز کشیده روی تشک ورزشی انجام می شود . ساعدها های خود را موازی با بدنتان قرار دهید. حالا کل بدن خود را به سمت بالا بکشید. در این حرکت بدن طوری قرار می گیرد که توسط آرنج و انگشتان پا حمایت می شود و پانزده ثانیه یا کمی بیشتر در این حالت بمانید سپس خود را رها کنید.


تمرین شماره ۸
این حرکت را روی تشک و با زمین هم میتوان انجام داد اما این بار به پشت دراز بکشید. زانوها خم ، پاشنه ها نزدیک باسن، دست ها در کنار بدن و کف دست ها با زمین تماس داشته باشند. حالا باسن خود را از زمین بلند کرده و به سمت بالا بکشید. درواقع در این حرکت وزن بدن بر روی پاهای شما است.چند ثانیه در این حالت بمانید. این تمرین باعث تقویت عضلات شکم و عضلات لگن و همچنین عضلات کمر سما می شود.


تمرین شماره ۹به پهلو دراز بکشید و سپس با کمک ساعد بدن خود را به سمت بالا بکشید ، ساعد و پاهای خود در یک موقعیت جانبی قرار دهید . حالا باسن خود را به سطح زمین نزدیک کنید و دوباره به حالت قبل باز گردید . دقت کنید که باسن شما نباید زمین را لمس کند. برای یک سمت بدن خود این حرکت را چند مرتبه انجام دهید . سپس حرکت را برای طرف دیگر بدن خود انجام دهید.

به یاد داشته باشید که انواع تمرینات پلانک برای سلامت کمر مفید هستند.


تمرین شماره ۱۰تمرینات خود را با دراز کشیدن به پشت روی تشک ادامه می دهیم. در حالی که دست‌هایتان روی زانوهایتان قرار دارند ، سعی کنید با نگه داشتن این حالت برای چند ثانیه زانوهایتان را به سینه خود نزدیک‌تر کنید. این حرکت را می توان با هر دو زانو به طور همزمان یا متناوب انجام داد.


کمر سالم یعنی بدن سالم


انجام این حرکات زمان زیادی نمی برد. حداکثر سی دقیقه چند بار در هفته کافی است. اگرچه مدت زمان انجام این حرکات کوتاه هستند، اما فواید آنها بسیار زیاد است.


همه این تمرینات برای داشتن کمری سالم، تسکین درد و تنش، جلوگیری از انقباضات و اطمینان از وضعیت درست بدن بسیار مفید هستند. حتی فردی که دچار فتق دیسک است در صورت رعایت احتیاط های لازم می تواند به تدریج این حرکات را انجام دهد.


البته این فعالیت های بدنی همیشه باید مطابق با قوانین و متناسب با سن، سلامت و موقعیت افراد انجام شود و ما باید این حرکات را زیر نظر یک متخصص انجام دهیم. زیرا نکاتی وجود دارند که باید از آنها پیروی کنید تا به خودتان آسیب نرسانید. اگر حرکات باعث ناراحتی، آسیب یا احساس خستگی شما می شود، به خاطر داشته باشید که کاری را درست انجام نمی دهید. بنابراین، بهتر است حرکات را کنار بگذارید و با یک متخصص مشورت کنید.


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   لینک پرومکس   |   تهران وکیل   |   گردشگری ارم بلاگ   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   خرید آنتی ویروس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   تور تفليس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده