تبلیغات در ارم بلاگ


» چربی سوزی با ورزش در خانه

چربی سوزی با ورزش در خانه

تمرینات چربی سوزی که می توانید در خانه انجام دهید


ورزش منظم عادتی است که همه باید آن را کسب کنند. تمرینات چربی سوزی به شما این امکان را می دهد که انرژی و چربی اضافی ذخیره شده بدنتان را بسوزانید. بنابراین، متابولیسم شما تسریع می شود و فرآیندهایی که مصرف انرژی شما را تسریع می کنند بهینه می شوند.


در عین حال، ورزش گردش خون شما را افزایش می دهد. این تمرینات همچنین مانع از احتباس مایعات در بدن شده و سموم بدن را نیز دفع میکنند و از ایجاد مشکلات التهابی جلوگیری می کند. جالب ترین قسمت این است که برای انجام این تمرین ها ، شما نیازی به رفتن به باشگاه ندارید.


زیرا تمرینات چربی سوزی وجود دارند که می توانید بدون خروج از خانه آنها را انجام دهید . این تمرینات چربی سوزی مخصوصا برای افرادی که زمان زیادی ندارند عالی است . زیرا این تمرینات وقت زیادی را از شما نخواهند گرفت و شما میتوانید آنها را در خانه نیز انجام دهید.

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن مطلب مرتبط ایجاد انگیزه برای ورزش کردن


تمرینات چربی سوزی


1. طناب زدن


طناب زدن یک تمرین هوازی است. این تمرین به شما کمک می کند تا متابولیسم خود را تسریع کنید. حتی پس از پایان تمرین نیز بدن شما در حال چربی سوزی خواهد بود. طناب زدن تمرینی سرگرم کننده برای افزودن یک عادت سالم به زندگی ما است.


چون ما را به یاد بازی هایی می اندازد که در کودکی انجام می دادیم. بهترین ویژگی آن این است که هماهنگی را در شما افزایش می دهد . علاوه بر این، طناب زدن یکی از تمرینات چربی سوزی است که مفاصل شما را تقویت می کند.


چگونه این تمرین را بدرستی انجام دهیم ؟


ابتدا صاف بایستید و سرتان به سمت جلو باشد.

سپس زانوهای خود را کمی خم کنید. طناب را با دو دست پشت بدن خود نگه دارید.

آرنج شما باید نزدیک به سینه باشد. مچ دست شما باید طناب را حرکت دهد.

همین الان طناب زدن را شروع کنید.

سعی کنید 50 تا 100 بار تکرار کنید.


2. بالا رفتن از پله (استپ)


بالا رفتن از پله یکی از تمرینات چربی سوزی است که به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید. همچنین به شکل گیری عضلات بدن کمک می کند. این تمرین را می توانید روی پله و یا روی استپ انجام دهید. این حرکت ورزشی برای تقویت قلب شما نیز مفید است.


چگونه این تمرین را بدرستی انجام دهیم ؟ابتدا صاف بایستید. شانه های شما باید به سمت عقب و ریلکس باشند.

یک پا را روی پله قرار دهید. زانوی پای دیگر خود را به سمت قفسه سینه بکشید.

مطمئن شوید که تمام پای خود را روی پله قرار می دهید. وقتی پایین آمدید، از پاشنه پا برای حمایت از خود استفاده کنید تا بتوانید تکرار بعدی را انجام دهید.

با هر حرکت پاهای خود را عوض کنید. 20 بار تکرار کنید.


3. پلانک


پلانک به عنوان تمرینی که تقریباً بر تمام گروه های عضلانی بدن شما تأثیر می‌گذارد ، محبوب شده است که مقاومت بدنی شما را افزایش می دهد. این حرکت طبیعتاً نیاز به تعادل و تمرکز دارد. وقتی این تمرین را انجام می دهید، متابولیسم شما سریعتر کار می کند. در نتیجه، تعداد کالری هایی که می سوزانید را افزایش می دهد.


چگونه این تمرین را بدرستی انجام دهیم ؟به شکن روی یک تشک یا فرش دراز بکشید. بدن خود را با بازوها و انگشتان پا حمایت کنید.

آرنج شما باید هم راستای شانه های شما باشد. باسن شما نیز باید هم تراز با بدن شما باشد.

۲۰ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس کمی استراحت کنید.

3 یا 4 بار تکرار کنید.


ورزش بعد از عمل چاقی مطلب مرتبط ورزش بعد از عمل چاقی

4. رقصیدن


رقصیدن یک ورزش هوازی است که به شما کمک می کند چربی بسوزانید. برای این کار لازم نیست به باشگاه های ورزشی یا مراکز خصوصی بروید. زیرا کلاس های رقص معمولا در سالن های ورزشی برگزار می شود.


شما می توانید این ورزش را در خانه خود به عنوان یک تمرین چربی سوزی نیز انجام دهید. هر جلسه 60 دقیقه ای به شما امکان می دهد 1500 کالری بسوزانید. اما به یاد داشته باشید که باید ریتم خوبی داشته باشید.


چگونه این تمرین را بدرستی انجام دهیم ؟


این تمرین بر پایه ورزش کردن تمام بدن با رقصیدن با موسیقی ریتم دار است .

بنابراین، موسیقی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و شروع به رقصیدن کنید.


5. کرانچ متقاطع


کرانچ متقاطع به شما کمک می کند تا چربی های ناحیه شکم خود را بسوزانید. همچنین برای سفت کردن عضلات شکم شما عالی است. برای این تمرین به هماهنگی و استقامت بدنی نیاز دارید. زیرا بدن شما باید دائماً در حال حرکت باشد تا بتوانید به تعداد دفعات توصیه شده این کار را تکرار کنید.


چگونه این تمرین را بدرستی انجام دهیم ؟روی تشک ورزشی خود به کمر دراز بکشید. دستان خود را پشت سر خود قفل کنید و پاهای خود را به صورت عمودی دراز کنید.

زانوی راست خود را خم کنید. در همان زمان، آرنج چپ خود را حرکت دهید و آن را به سمت زانوی خود ببرید.

به موقعیت شروع بازگردید. همین تمرین را در سمت دیگر انجام دهید.

فراموش نکنید که عضلات شکم خود را سفت کنید.

20 بار در هر طرف تکرار کنید.

وقتی کمی قوی تر شدید، این عدد را به 30 یا 40 تکرار برسانید.


آیا همچنان احساس می کنید که فردی غیر فعال هستید؟ به یاد داشته باشید که عدم تحرک یکی از دلایل اصلی اضافه وزن و بیماری های قلبی است .

انجام این تمرینات را در خانه شروع کنید و از مزایای آن لذت ببرید.


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  لینک پرومکس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   تور تفليس   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   خرید آنتی ویروس   |   تهران وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر ۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده