تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» پلانک و مزایای آن

پلانک و مزایای آن

مزایای انجام پلانک


پلانک یک تمرین عالی برای تقویت نه تنها عضلات شکم بلکه سایر قسمت های بدن است. این به این دلیل است که عضلات مختلف به طور همزمان در انجام این حرکت درگیر میشوند.


اگرچه این یک تمرین بسیار ساده است، اما انجام پلانک فواید زیادی دارد. از این گذشته، هم شکم و هم کمر شما را تقویت می کند. برای آشنایی با فواید بیشمار پلانک، ادامه مطلب را بخوانید.


چگونه پلانک بزنیم؟


حرکات ورزشی برای کمر درد مطلب مرتبط حرکات ورزشی برای کمر درد


پلانک یک حرکت بسیار ساده است. تنها چیزی که نیاز دارید فضای کافی برای دراز کشیدن است.


روی شکم خود دراز بکشید .با قرار دادن آرنج و ساعد خود روی زمین شروع کنید. مطمئن شوید که آرنج خود را در راستای شانه های خود نگه داشته اید . بنابراین ساعد و مچ دست شما باید در راستای آرنج سمت باشد. بازوهای شما باید مانند تصویر بالا یک خط مستقیم را تشکیل دهند.


سپس انگشتان پا را روی زمین قرار دهید و بدن خود را به سمت بالا بکشید. بعلاوه باید پشت خود را صاف نگه دارید و پاهای خود را در یک خط صاف نگه دارید . بعلاوه سان سما باید همرایتای بدن شما باشد.


حداقل ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید . در این حالت عضلات شکم، لگن و ران شما درگیر میشوند. پس از اتمام، یک دقیقه استراحت کنید و سه تا پنج بار تکرار کنید.


مزایای حرکت پلانک


1. ماهیچه های مرکزی شما را تقویت می کند.


فقط انجام پلانک به شما شکمی صاف نمی دهد . با این حال، هنگامی که با یک رژیم غذایی متعادل و تمرینات دیگر ترکیب شود، می توانید به نتایج شگفت انگیزی برسید.


همچنین این حرکت ماهیچه‌های شکم، از جمله عضله عرضی شکم را درگیر می‌کند و تمرین می‌دهد.


برای افرادی که مشکلات ستون فقرات یا کمردرد مداوم دارند، پلانک نسبت به تمرینات دیگر ایمن تر است زیرا نیازی به کشش یا حرکت ستون فقرات ندارد.


2. خطر آسیب های احتمالی را کاهش می دهد.


همانطور که گفتیم این ورزش نه تنها عضلات شکم، بلکه عضلات کمر، پاها و بازوهای شما را نیز تقویت می‌کند. بنابراین از این نظر یک ورزش کامل بدن است.


علاوه بر این، داشتن عضلات شکمی قوی می تواند به شما در جلوگیری از درد گردن و شانه ناشی از وضعیت نشستن نامناسب کمک کند.


3. به بهبود متابولیسم شما کمک می کند.


پلانک برای افرادی که در خانه ورزش می کنند بسیار مناسب است، زیرا این یک حرکت ورزشی ساده ایت که نیاز به امکانات خاص و تحرک زیادی ندارد.


با این حال، فقط چند دقیقه پلانکینگ در روز می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد.


4. به شما کمک می کند وضعیت بدن خود را بهبود بخشید.


پلانک روی کل بدن شما، از لگن گرفته تا شانه ها، را تقویت میکند. هنگامی که این عضلات، که شامل ستون فقرات، رومبوئیدها و عضلات گردن می‌شوند، قوی‌تر شوند، طبیعتاً کمری صاف‌تر و وضعیت و استایل بهتری خواهید داشت.


وضعیت مناسب تنفس بهتر و عملکرد سیستم عصبی را تسهیل می کند.


5. هماهنگی را بهبود می بخشد.


با کار کردن همزمان روی چند ماهیچه ، به بدن خود می آموزید که به عنوان یک واحد عمل کند و نه به عنوان یک بخش جداگانه.


شما همان چیزی هستید که می خورید: وعده های غذایی بدون گوشت در المپیک 2024 پاریس مطلب مرتبط شما همان چیزی هستید که می خورید: وعده های غذایی بدون گوشت در المپیک 2024 پاریس

به طور کلی، این حرکت ورزشی به شما در تسهیل انجام سایر ورزش ها مانند دویدن، شنا و پیاده روی کمک می کنند.


6. به بهبود انعطاف پذیری و خلق و خوی کلی شما کمک می کند.


انعطاف پذیری فقط نتیجه حرکات کششی نیست. علاوه بر این، می توان با انجام تمرینات خاصی مانند پلانک آن را بهبود بخشید. پلانک به انبساط و کشش تمام عضلات خلفی کمر و پاها کمک می کند.


در همین حال، در حالی که پلانک به تقویت و کشش ماهیچه های بدن شما کمک می کند ،همینطور به بهبود خلق و خوی شما نیز کمک شایانی می کنند. به این صورت که انجام این حرکت ورزشی تنش عضلات شما را از بین میبرد و به کاهش استرس کمک می کند.


به طور کلی، این تمرین ساده به بهبود وضعیت کلی بدن شما کمک می کند و چندین مزیت به طور همزمان به شما می دهد. هنگامی که این تمرین را شروع کنید، فواید آن را خودتان تجربه خواهید کرد!


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   خرید آنتی ویروس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده