تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جلوگیری از آسیب های ورزشی

جلوگیری از آسیب های ورزشی

7 پیشنهاد برای جلوگیری از آسیب های ورزشی در تابستان


آسیب های ورزشی در تابستان شایع تر است. به طور خاص، برخی از اشتباهات معمولا انجام می شود. جلوگیری از آسیب های ورزشی در تابستان به راحتی ، با رعایت نکاتی ساده ، امکان پذیر است.


افزایش مدت زمان صرف شده در فضای باز و انجام ورزش بیشتر در ماه های تابستان صدمات زیادی را به همراه دارد. افزایش علاقه به دوچرخه سواری، دویدن، شنا یا ورزش های آبی در تابستان می تواند باعث فشار بیش از حد بر بدن شود. ورزش ناگهانی و شدید افرادی که در تمام زمستان بی تحرک بوده اند، زمینه را برای آسیب های ورزشی مانند پارگی عضلات و خونریزی عضلانی آماده می کند. به همین دلیل هنگام شروع تمرین، ابتدا انجام حرکات کششی و شروع ورزش با سرعت کم خطر آسیب دیدگی را تا حد زیادی کاهش می دهد.


1. از دوچرخه دوستتان استفاده نکنید


تمرینات قدرتی برای زنان مطلب مرتبط تمرینات قدرتی برای زنان

تعداد افرادی که دوچرخه سواری می کنند در ماه های تابستان افزایش می یابد. دوچرخه سواری ورزشی بسیار مفیدی در فصل تابستان به شمار می آید و برای جلوگیری از آسیب باید مطمئن شوید که تنظیم دوچرخه برای قد شما مناسب است. بنابراین از دوچرخه افرادی که هم قد شما نیستند استفاده نکنید.


2. تمرین خود را با گرم کردن شروع کنید


اگر بیش از 6 ماه است که ورزش نکرده اید، ابتدا باید عضلات خود را برای ورزش آماده کنید. در غیر این صورت، ممکن است باعث پارگی عضله یا آسیب در داخل عضله شوید. قبل از ورزش حتماً حرکات کششی انجام دهید. دویدن بدون پیاده روی یا شتاب زیاد با دوچرخه می تواند آسیب جدی به عضلات شما وارد کند.


3. از بهبود کامل آسیب های قدیمی مطمئن شوید


اگر مشکل سلامتی قبلی مانند مینیسک، رگ به رگ شدن یا آسیب دیدگی دارید، باید مطمئن شوید که این مشکلات به طور کامل از بین رفته اند. در غیر این صورت، این مشکلات با یک ضربه کوچک میتوانند دوباره ایجاد شوند چه بسا وخیم تر از قبل


4. به تغذیه خود توجه ویژه کنید


تعریق زیاد در هوای گرم باعث از بین رفتن برخی از مواد معدنی در بدن می شود. به دلیل این کمبودها، ماهیچه ها نمی توانند به طور ناگهانی منقبض و شل شوند و در نتیجه گرفتگی عضلات ایجاد می شود. برای جلوگیری از این گرفتگی ها که می تواند باعث خفگی به خصوص در هنگام شنا شود، باید رژیم غذایی غنی از منیزیم و پتاسیم داشته باشید. بنابراین روزانه 3 تا 4 عدد زردآلو، 1 عدد موز و مقداری حبوبات به خصوص در هوای گرم مصرف کنید.


5. هنگام پریدن در استخر مراقب باشید


کم عمقی دریا یا استخر می تواند باعث مشکلات سلامتی بسیاری در هنگام شنا برای شما ایجاد کند. اگر در استخر کم عمق شیرجه بزنید ممکن است باعث شود برخی از نقاط بدن شما در اثر ضربه یا برخورد با جسم سخت آسیب ببیند.


6. قبل از ورزش محصولات کربوهیدراتی بخورید


غذاهای کربوهیدراتی عضلات را برای فعالیت طولانی مدت آماده می کند. بنابراین، 1 تا 2 ساعت قبل از شروع ورزش، محصولات کربوهیدراتی مصرف کنید. برای محصولات کربوهیدراتی، محصولاتی مانند برنج قهوه ای با شاخص گلیسمی پایین یا پاستا گندم کامل را انتخاب کنید.


7. مایعات فراوان بنوشید


اگر مدام ورزش می کنید، استخوان ها و غضروف های شما باید قوی باشند. برای این کار، حفظ تعادل الکترولیت بدن بسیار مهم است. می توانید غذاهایی مانند موز و زردآلو را قبل و در حین ورزش مصرف کنید. علاوه بر این، برای عملگرد بهتر عضلات آب فراوان بنوشید. افرادی که ورزش می کنند نیز باید مقدار زیادی آب بنوشند تا مواد معدنی از دست رفته در اثر تعریق را به دست آورند.


بنابراین اگر میخواهید حین ورزش کردن آسیب بدنی را به حداقل برسانید نکات بالا را با دقت بخوانید ، این نکات نه تنها در فصل تابستان بلکه در همه فصول میتوانند راهنمایی برای عملکرد شما ورزشکار عزیز باشند.


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  خرید آنتی ویروس   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل   |   لینک پرومکس   |   گردشگری ارم بلاگ   |   تور تفليس   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر ۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده