تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» اهمیت ورزش کردن کودکان

اهمیت ورزش کردن کودکان

تمرینات بدنی در کودکان / همه آنچه باید بدانید

 

ورزش کردن در کودکان آنها را از یک شیوه زندگی بی تحرک دور می کند ، ماهیچه های آنها را تقویت می کند ، هماهنگی آنها را تقویت می کند و پایه و اساس سلامت آینده آنها را ایجاد می کند.

 

حرکات ورزشی برای کمر درد مطلب مرتبط حرکات ورزشی برای کمر درد

ورزش بدنی در کودکان هر گونه فعالیتی است که با هدف بهبود سلامت ، عملکرد و کیفیت زندگی انجام می شود. برخلاف فعالیت های بدنی بزرگسالان ، این تمرین برنامه ریزی شده ، منظم و دقیق است. سن کودک مهم نیست. در واقع ، هرچه زودتر این فعالیت ها برای کودک شروع شوند ، بهتر است ، به ویژه وقتی که صحبت از ورزش فیزیکی در کودکان می شود.

 

ورزش کودکان را از سبک زندگی بی تحرک دور می کند و از چاقی آنها در آینده جلوگیری می کند. در این زمینه ، در چند سال اخیر ، به ویژه با استفاده روز افزون از فناوری های ارتباطی و شبکه های اجتماعی ، کودکان وقت بسیار زیادی را پای تلویزیون ، تبلت ، موبایل و بازی های کامپیوتری میگذارند.

 

به طور متوسط ​​، کودکان به طور متوسط ​​بیش از دو ساعت در روز صرف تجهیزات تکنولوژیکی مانند کنسول های بازی های ویدئویی و تلفن های همراه می کنند. این موارد باعث می شود زمان کمتری را صرف ورزش کنند و همچنین این رفتار بر تمایل مصرف غذاهای پرکالری تأثیر میگذارد.

 

فواید ورزش در کودکان

 

تمرینات بدنی فواید جسمی ، اجتماعی و شخصی در کودکان دارد.

 

ورزش در کودکان فعالیت متابولیک ماهیچه های آنها را افزایش می دهد زیرا آنها به اکسیژن و مواد مغذی بیشتری احتیاج دارند که بتوانند مواد زائد را دفع کنند.

 

ورزش کردن باعث افزایش متابولیسم میشود و این امر باعث افزایش جریان خون در بدن میشود. همین امر موجب افزایش اکسیژن خون میشود و به همین ترتیب مواد مغذی بهتر و بیشتر به بدن کودک جذب میشود.

 

تمرینات بدنی در کودکان ظرفیت تنفسی ، انعطاف پذیری ، قدرت ، استقامت و هماهنگی اعضای بدن را فراهم می کند. و این فقط شامل مزایای بدنی نمیشود ، ورزش مزایای اجتماعی نیز به همراه دارد. در واقع ، ورزش از روابط با دیگران و محیط اطراف آنها حمایت می کند و عزت نفس را در سطح شخصی افزایش می دهد.

 

پیامدهای عدم انجام تمرینات بدنی بر سلامت کودک

 

ایجاد عادت فعالیت بدنی و ورزش در مواجهه با سبک زندگی کم تحرک کمی دشوار است .

 

انواع پرس سرشانه با آموزش تصویری و توضیحات کامل! مطلب مرتبط انواع پرس سرشانه با آموزش تصویری و توضیحات کامل!

این واقعیت به لطف شرایطی مانند همه گیری کرونا بدتر شده است. این امر تفریح ​​در فضای باز را در بسیاری از موارد غیرممکن کرده و الگوهای سنتی زندگی را مختل کرده است.

 

مشکلات روحی و اجتماعی و همچنین مشکلات جسمی ناشی از عدم انجام ورزش مانند چاقی ، دیابت ، پوکی استخوان ، اختلالات سیستم ایمنی بدن وجود دارد. بنابراین ، فعالیت بدنی کم بر عملکرد ، تمرکز و خواب و حتی مدرسه کودک تأثیر می گذارد.

 

کودکی که ورزش می کند استخوان ها و ماهیچه های خود را تقویت می کند در حالی که عزت نفس خود را نیز در کنار آن تقویت می کند و از افسردگی و استرس جلوگیری می کند.

 

در ادامه ما برای بهبود استقامت تنفسی ، انعطاف پذیری ، استقامت عضلانی و هماهنگی ، جایگزین های ایمن و ساده ای را برای کودکان ارائه می دهیم.

 

اولین گزینه رقصیدن است. علاوه بر اینکه یک تمرین عالی است ، بسیار سرگرم کننده است. کل بدن را درگیر میکند ، گردش خون را افزایش می دهد ، حالت بدن را اصلاح می کند و هماهنگی را بهبود می بخشد. به همین ترتیب ، برخی از حرکات یوگا وجود دارد که می توانید آنها را با بچه های کوچک خانه خود انجام دهید.

 

همچنین می توانید با استفاده از استراتژی هایی مانند موانع ، مسافت ها و انواع مسیرها ، مسابقاتی را ایجاد کنید که بچه ها دوست دارند انجام دهند. تمرین دیگر پرش با طناب است. این ورزش کالری زیادی می سوزاند ، هماهنگی و تمرکز را تقویت می کند ، پاها ، بازوها ، شانه ها و ستون فقرات را تقویت کرده و یک تمرین هوازی عالی است.

 

در نهایت ، دراز و نشست میتواند انجام شود. در این مورد ، باید آنها را با دقت راهنمایی کنید. کودکان از والدین خود الگو می گیرند ، زیرا اشتباه انجام دادن این حرکت باعث درد و آتروفی می شود.

 

تمریناتی که کودکان نباید انجام دهند


کراسفیت ، که همیشه باید تحت نظر مربی متخصص انجام شود ، می تواند از رشد جسمی و عاطفی در کودکان حمایت کند.

 

برخی از تمرینات ماهیچه ها ، تاندون ها ، مفاصل و ستون فقرات کودکان را در معرض خطر قرار می دهند. مراقب آنها باشید و سعی کنید از آنها دوری کنید. حتی اگر آنها را با بازی ها ترکیب کنید ، بر قسمت های حساس و در حال رشد بدن کودکان تنش ایجاد می کند. احتیاط امری کلیدی است.

 

به عنوان مثال : حرکت پل برای کودک خطرناک است. این به این دلیل است که این حرکت ستون فقرات را تحت فشار قرار می دهند.

 

با این حال ، تمریناتی که کودکان هرگز نباید بدون همراهی بزرگسالان و مربی حرفه ای انجام دهند ، تمریناتی هستند که شامل وزنه برداری و تمرینات قدرتی میشوند. اینها تمریناتی هستند که توده استخوانی ، قدرت عضلانی و مهارت های حرکتی را افزایش می دهند اما به توجه خاصی نیاز دارند.

 

افسانه ها در مورد اینکه آیا این نوع ورزش ها بر رشد تأثیر می گذارد ، رد شده است. با این حال ، روالهای شخصی ترجیحاً باید تحت ارزیابی پزشکی انجام شود.

 

توصیه های WHO در مورد فعالیت بدنی در کودکان

 

سبک زندگی بی تحرک ، چاقی و بی تحرکی ، سالانه باعث مرگ حدود 5 میلیون نفر در جمعیت جهان می شود. به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کودکان باید زمان کمتری را نشسته و زمان بیشتری را به بازی اختصاص دهند.

 

همچنین این سازمان اعلام کرده است که 23 درصد از بزرگسالان و 80 درصد از نوجوانان فعالیت بدنی کافی ندارند. بنابراین این سازمان بر اهمیت ایجاد عادات سبک زندگی سالم ، بازی بیشتر و ساعات بیشتر خواب با کیفیت تأکید می کند.

 

هدف از این توصیه ها بهبود حرکتی و شناختی کودکان در پنج سال اول است. هدف این است که اساس یک زندگی سالم را تشکیل دهند و در طول روز ساعاتی را به ورزش کردن اختصاص دهند.

 

اگر کودکان قبل از رسیدن به بزرگسالی عادات خاصی را به دست نیاورند ، احتمالاً در بزرگسالی دچار مشکلات بسیاری از قبیل مشکلات قلبی و عروقی میشوند.

 

در آخر به یاد داشته باشید که، ایجاد شرایط و فرصت های اجتماعی و انگیزشی برای کودکان و نوجوانان برای انجام تمرینات بدنی و ورزش های رقابتی بسیار مهم است.

 

ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   خرید آنتی ویروس   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر ۲ رپورتاژ سفارش بده، ۱ رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده