تبلیغات در ارم بلاگ


» دلایلی برای هر روز ورزش کردن

دلایلی برای هر روز ورزش کردن

8 دلیل برای شروع ورزش

 

آیا روال ورزشی خاص خود را دارید؟ در این مقاله ، ما در مورد 8 دلیل اینکه چرا باید برای داشتن سلامتی ورزش را شروع کنید صحبت خواهیم کرد.

 

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن مطلب مرتبط ایجاد انگیزه برای ورزش کردن

همه می دانند که ورزش یکی از بهترین عادت ها برای حفظ تعادل جسمی ، روحی و عاطفی است. با وجود این ، بسیاری از افراد زندگی کم تحرکی دارند و وقت رفتن به باشگاه یا ورزش کردن حتی در منزل را ندارند.

 

در این مقاله ، ما در مورد اینکه چرا باید ورزش را شروع کنیم صحبت خواهیم کرد.

 

نمی توان انکار کرد که پیروی از یک برنامه ورزشی ممکن است دشوار باشد ، اما داشتن قدرت برای شروع ورزش نیز مهم است.

 

بنابراین سن و شرایط جسمی شما هرچه باشد ، ورزش سلامتی شما را بهبود می بخشد ، استرس را کاهش می دهد و در واقع به جلوگیری از بیماری کمک می کند.

 

آیا شما روال تمرینی خاصی را دنبال می کنید؟ در مقاله زیر ، ما 8 دلیل را برای شروع ورزش برای داشتن زندگی سالم را به اشتراک می گذاریم.

 

1. ورزش استرس و اضطراب را کاهش می دهد

 

وقتی ما ورزش می کنیم ، این فرصت را داریم که از مشکلات زندگی کاری ، کارهای خانه و هر موقعیتی که باعث استرس و اضطراب می شود دور شویم.

 

با شروع به ورزش کردن ترشح سروتونین و اندورفین در بدن ما افزایش پیدا میکند ، که اینها به عنوان یک آرامبخش طبیعی در بدن ما عمل کرده و با استرس و عدم تعادل سیستم عصبی مقابله می کند.

 

2. عزت نفس را افزایش می دهد

 

همه فعالیت های ورزشی باعث سلامت ما می شوند. همچنین داشتن سلامت جسمی و روحی ، عزت نفس ما را بالا میبرد.

 

ورزش بعد از عمل چاقی مطلب مرتبط ورزش بعد از عمل چاقی

همچنین ورزش می تواند فواید زیبایی شناختی داشته باشد زیرا هرچه پوست و بدن بهتر به نظر می رسد احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کنید.

 

3. متابولیسم شما را تسریع می کند

 

همراه با یک رژیم غذایی سالم ، انجام ورزش به سرعت متابولیسم و ​​حفظ وزن ایده آل کمک می کند.

 

ورزش روزانه به از بین بردن رسوبات چربی در قسمت های مختلف بدن کمک می کند.

 

علاوه بر این ، انجام ورزش برای ایجاد توده عضلانی و تقویت این عضلات بسیار مهم است. به این ترتیب ورزش کردن باعث می شود لاغرتر و خوش اندام تر به نظر برسید.

 

4. ظرفیت مغز را افزایش می دهد

 

اگرچه همه ما بیشتر روی تغییرات جسمی تمرکز داریم ، اما ورزش به تعادل جسم و روان باهم کمک می کند. از این طریق مزایای بسیار مهمی برای مغز دارد.

 

علاوه بر این ، ورزش با افزایش جریان خون ، اکسیژن رسانی سلول های مغز را افزایش می دهد. بنابراین ، عملکرد ذهنی و تمرکز افزایش می یابد.

 

5- بر روی زندگی زناشویی شما تأثیر مثبت می گذارد

 

ورزش منظم می تواند فواید بسیاری به همراه داشته باشد. افزایش اعتماد به نفس به شما کمک می کند در هنگام رابطه زناشویی با همسرتان احساس بهتری داشته باشید.

 

از نظر جسمی ، ورزش انرژی ، استقامت عضلانی و انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. اینها عواملی هستند که در زندگی زناشویی تأثیر به سزایی دارند.

 

6. از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند

 

چه فاکتورهایی برای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی داشته باشید و چه نداشته باشید ، ورزش می تواند به تقویت قلب ، گردش خون و سلامت شریانی کمک کند.

 

ورزش سطح کلسترول بالا را کنترل می کند و از شرایط مزمن مانند نارسایی قلبی و حمله قلبی جلوگیری می کند.

 

7. مفاصل و استخوان های شما را تقویت می کند

 

افرادی که ورزش می کنند کمتر دچار اختلالات مفصلی و استخوانی می شوند.

 

این عادت به تعادل فرآیندهای التهابی بدن کمک می کند. با تقویت عضلات ، رباط ها و تاندون ها از آسیب دیدگی این ساختارهای بدن جلوگیری می کند.

 

8. از پیری زودرس جلوگیری می کند

 

شناخته شده است که انجام ورزش موثرترین راه جلوگیری از پیری زودرس است. فواید آن برای بدن این است که از زوال زودرس بافت ها جلوگیری می کند. همچنین با جلوگیری از پیشرفت بیماری ها ، عمر شما را طولانی می کند.

 

هنگام ورزش ، عملکرد متابولیسم ، سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی خود را تسریع می کنید. این سیستم ها با هم همکاری می کنند تا سلول ها سالم بمانند و از آنها در برابر اثرات مضر سموم محافظت کنند.

 

هر نوع ورزشی به تصفیه بدن کمک می کند. با این حال ، از ایجاد چین و چروک و علائم پیری در پوست نیز جلوگیری می کند.

 

پس چرا ایستاده اید ؟ فقط با چند دقیقه ورزش در روز ، می توانید از تمام مزایایی که در این مقاله ذکر کردیم بهره ببرید.

 

اگر به ورزش عادت ندارید ، می توانید سرعت و زمانی را که به ورزش اختصاص می دهید کاهش دهید تا زمانی که کاملا به آن عادت کرده و جزئی از روال روزانه خود قرار دهید.

 

ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس   |   گردشگری ارم بلاگ   |   آموزش تصویری حرکات بدنسازی   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   خرید آنتی ویروس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده